انواع زخم های دیابتی

انواع زخم های دیابتی

با یک دفاع پیشگیرانه ، بهترین شرط شما برای جلوگیری از زخم ، حفظ سلامت پاهایتان است . چگونه پاهای خود را هر روز بررسی کنید . اگر احساس خود را در پاهای خود از دست داده‌اید ، ببینید که آیا چیزی اشتباه است یا خیر. Guzman می‌گوید که حتی اگر از یک آینه استفاده کنند ، برای بسیاری از مردم دشوار است که کف پای خود را بازرسی کنند . از یک همسر یا دوست بخواهید به شما کمک کند .زخم دیابتی

آن‌ها را به خوبی بشویید . وقتی دوش می‌گیرید ، پاهایتان را با آب‌گرم بشویید و به طور کامل آن‌ها را خشک کنید ، حتی بین انگشتان پا . رطوبت که به دام می‌افتد می‌تواند مضر باشد . Brem می‌گوید : " از لوسیون یا کرم برای جلوگیری از خشک شدن و یا ترک خوردن استفاده کنید ، که می‌تواند باعث ایجاد زخم شود ."

لباس راحتی بپوشید . پاهای خود را با جوراب‌های نرم و کفش راحت نرم نگه دارید . از کفش‌های پاشنه‌بلند و کفش‌های نوک‌تیز دوری کنید که می‌تواند به پاهای شما آسیب برساند . Brem می‌گوید : " اگر به آن‌ها نیاز دارید ، پزشک شما کفش ویژه‌ای تجویز می‌کند و می‌گوید : " کفش‌ها بسیار مهم هستند . تو به padding درست نیاز داری " . افرادی که مبتلا به دیابت هستند باید یک پزشک متخصص داشته باشند ، دکتری که در زمینه مراقبت از پا تخصص دارد . از او بپرسید که آیا باید ناخن‌های پای شما را بشکند تا از آسیب جلوگیری شود . Brem می‌گوید : " اگر مبتلا به دیابت باشید ، این کار برای افرادی رایج است که بیماری مبتلا به ناخوشی دارند و اگر دیابت داشته باشید ، فقط یک گیره مخصوص ناخن‌های خود دارید .

کلینیک تلما

/ 0 نظر / 237 بازدید