علائم دیابت چیست؟

علائم و علل دیابت چیست ? علایم دیابت شامل افزایش عطش و دفع ادرار , خستگی چشمی , کرختی و سوزش در پاها یا زخم‌هایی است که علائم کاهش وزن غیرقابل توضیح نوع دیابت نوع ۱ را التیام نمی‌دهند . علایم دیابت نوع ۱ اغلب طی چند سال به کندی توسعه می‌یابند و می‌توانند به حدی ملایم باشند که حتی متوجه آن‌ها نشوید . بسیاری از افراد مبتلا به دیابت نوع ۲ فاقد علایم هستند . برخی افراد متوجه نمی‌شوند که آن‌ها بیماری دارند تا زمانی که مشکلات سلامتی مربوط به دیابت , مانند تاری دید و یا مشکل قلبی داشته باشند .

دیابت نوع ۱ چیست ? دیابت نوع ۲ هنگامی رخ می‌دهد که سیستم ایمنی بدن , سیستم بدن برای مبارزه با عفونت , حملات و تخریب سلول‌های بتای مولد انسولین پانکراس را از بین ببرد . دانشمندان فکر می‌کنند دیابت نوع ۲ توسط ژن‌ها و عوامل محیطی مانند ویروس‌ها ایجاد می‌شود که ممکن است موجب بیماری شوند . این مطالعه با هدف تعیین علل بروز دیابت نوع ۲ و راه‌های پیش‌گیری از آن انجام شده‌است .

دیابت نوع ۱ چیست ? دیابت نوع ۲ - رایج‌ترین نوع دیابت - ناشی از عوامل متعددی از جمله عوامل سبک زندگی و ژن‌ها است .

اگر به لحاظ جسمانی فعال نیستید و دارای اضافه‌وزن یا چاقی هستید , احتمال ابتلا به اضافه‌وزن , چاقی و عدم فعالیت بدنی بیشتر است . وزن اضافی گاهی باعث مقاومت انسولینی می‌شود و در افراد مبتلا به دیابت نوع دوم رایج است . محل چربی بدن نیز تفاوتی ایجاد می‌کند . چربی اضافی شکم با مقاومت انسولین , دیابت نوع , و بیماری عروق قلب و عروق ارتباط دارد . برای دیدن اینکه آیا وزن شما شما را در معرض خطر ابتلا به دیابت نوع دوم قرار می‌دهد, این شاخص توده بدنی ( bmi ) را بررسی کنید .

اطلاعات بیشتر در وبسایت کلینیک تلما

/ 0 نظر / 280 بازدید