دیابت چطور روی درمان زخم اثر می گذارد؟

علل

یک مطالعه ۲۰۱۳ ، ارتباط شفاف بین گلوکز خون و التیام زخم را نشان داد .

این تحقیق نشان داد که افراد تحت عمل جراحی دیابت مزمن بیشتر در صورتی التیام می‌یابند که میزان گلوکز خون خود را در زمان جراحی کنترل کنند .

دیابت باعث اختلال در تولید body's یا حساسیت به انسولین می‌شود ، هورمونی که به سلول‌ها اجازه می‌دهد گلوکز را از جریان خون برای انرژی استفاده کنند . این اختلال در انسولین برای بدن مشکل تر می‌کند تا سطح گلوکز خون را مدیریت کند.

هنگامی که گلوکز خون به طور دائم بالا باقی بماند ، عملکرد سلول‌های سفید خون را تضعیف می‌کند . گلبول‌های سفید خون در مرکز نقش سیستم ایمنی قرار دارند . وقتی گلبول‌های سفید خون قادر به انجام درست کار نیستند ، بدن قادر به مبارزه با باکتری‌ها و جراحت‌های نزدیک است .

افرادی که دیابت کنترل‌نشده دارند ممکن است گردش ضعیف را گسترش دهند . با کم شدن گردش خون ، خون به آهستگی حرکت می‌کند و این باعث می‌شود که بدن برای بدن مواد غذایی التیام پیدا کند . در نتیجه ، زخم‌ پای دیابتی به آرامی التیام می‌یابند و یا ممکن است التیام نیافته باشند.

دیابت نیز می‌تواند موجب ناخوشی شنوایی ( آسیب عصب ) شود که می‌تواند بر التیام زخم نیز تاثیر بگذارد . گلوکز خون می‌تواند به اعصاب و احساسات کرخ کننده در این منطقه آسیب برساند . این ممکن است به این معنی باشد که افراد مبتلا به دیابت که ضربه روحی را تحمل می‌کنند ممکن است از جراحت آگاه نباشند .

اگر فرد از جراحت آگاهی نداشته باشد ، ممکن است درمان را دریافت نکنند که ممکن است باعث شود زخم بدتر شود . ترکیبی از درمان کند و احساس کاهش‌یافته در منطقه به طور قابل‌توجهی خطر ابتلا به عفونت را افزایش می‌دهد .

افراد مبتلا به دیابت نوع ۱ یا دیابت نوع ۲ احتمال ابتلا به عفونت باکتریایی در زخم را افزایش داده‌اند .

عواملی که ممکن است این خطر را افزایش دهند عبارتند از: اختلالات تعریق شدید و عفونت‌های پای ناخن ، مثل پای Charcot's ، دیابت کاهش تولید و ترمیم رگ‌های جدید خون ، تولید و ترمیم رگ‌های جدید پوست باعث کاهش تولید کلاژن می‌شود .

اطلاعات بیشتر در وبسایت کلینیک تلما 

/ 0 نظر / 62 بازدید